Starożytne marmury

2010-12-30 19:49:48

Zdjęcie podesłała Bei pisząc o pięciu i pół mędrcach w jaskiniowym designie. Jak się tak przyglądam, to nie wiem, czy którykolwiek z nich ma górną część ciała. :)
Maja

Kuchnio-łazienka

2010-12-29 11:10:30

Jak napisała Binabal, która owo zdjęcie znalazła, "urzekający sposób aranżacji małego wnętrza". Dodam tylko, że mieszkanie, z którego owa fotka pochodzi, ma zaledwie 20 m.
Chyba bałabym się kąpać w wannie stojącej tuż przy kuchence gazowej i pod mikrofalą.
Maja

Na bogato

2010-12-28 12:54:55

Kamienie na ścianach i dopracowane konstrukcje z karton gipsu. Nie można temu wnętrzu odmówić specyficznie pojętej elegancji, ale czy stylu?


Tu już gorzej z elegancją. Nie wiem o co chodzi z kamieniami na ścianach w blokach.


Takich ozdób często się w mieszkaniach nie widuje. Świadczą chyba o romantycznej duszy Pani domu zaczytanej w powieściach Jane Austen. :)


Biurowe wertikale w oknie i dość szalona kapa na łóżko. Wbrew pozorom takie kapy kosztują fortunę (chociaż nie wiem tego z autopsji) :)


Prawdziwe szaleństwo. Właściciele mieszkania trafili na prawdziwego mistrza karton gipsu. :)


A na koniec coś bardziej swojskiego. Tapeta w kamienia. Zdechłe ptaszysko nad drzwiami i żywy pies na podłodze. :)
Maja

"Wesołych Świąt" to nuda :)

2010-12-25 00:40:11

No więc życzymy Wam bogactwa...


... domowych aniołów, które na pewno się pojawią, gdy zrobimy im specjalną kryjówkę pod sufitem w naszej kuchni, czy też oddzielne drzwi (bo nie rozgryzłam tego, co widać na zdjęciu) :)...


Życzymy Wam wyobraźni...


... wyobraźni...


... i jeszcze raz wyobraźni, bo bez niej życie jest nudne. :)


I żeby domowe zwierzęta nie załatwiały Wam się na podłogę. Zwłaszcza wówczas, gdy robicie zdjęcie przed sprzedażą mieszkania. :))

zespół Ekskluziffa :)
Maja

Jak najlepiej...

2010-12-21 12:13:03

... zaprezentować łazienkę, gdy chce się bezproblemowo sprzedać mieszkanie? Może pokazać, że jest mniejsza niż jest, zagracając ją wiszącymi i leżącymi ubraniami, różnymi przedmiotami i wiszącym praniem (np. sporymi stanikami)? :)


Można też wokół kibla i umywalki położyć sporo zbędnych rzeczy i zrobić zdjęcie tak, żeby każdy je mógł dobrze obejrzeć...


Można także zwrócić uwagę na swoją łazienkę i całe mieszkanie, robiąc pomieszczeniom takie właśnie nietypowe zdjęcia.:)


Tu znów mało oryginalne zagracenie. Jest wiadro pod wanną, klasyczny plastikowy koszyczek, pełen wszystkiego, jest kartonowe pudełko i stołek, który próbuje wysunąć się na pierwszy plan.


Sztuczny kwiat na pierwszym planie. Zdjęcie wprawdzie nie pokazuje nam, jak może wyglądać łazienka, ale skutecznie przekonuje, że domownicy używają kosmetyków i są wyczuleni na piękno natury. :)


To już ekstremalny przykład zwrócenia uwagi na swoje mieszkanie poprzez nietypową aranżację łazienki. :) Ta zdjęta góra od umywalki to jeszcze nic, ale postawione tam opakowanie papieru toaletowego to już coś dla prawdziwych freaków. :)

Która aranżacja najbardziej przekonała Was do kupna mieszkania? :)
Maja

Mebelki dla lalek

2010-12-12 11:40:40

Dzisiaj taka ciekawostka. Mebelki dla lalek z lat 60-70. Obydwa komplety osiągnęły na internetowych aukcjach zawrotne ceny. Niesamowite oddanie szczegółów i designu tamtego okresu.


A teraz dziewczynki mają różowe plastikowe mebelki z Chin. Szkoda, bo gust kształtuje się od najmłodszych lat.
Maja

Czajniczek

2010-12-10 16:48:11

Na widok tego cacka z pewnością mocniej zabije serce każdemu kolekcjonerowi imbryków, a mężczyznom uruchomi się wyobraźnia.


Tak, to czajniczek. Ponoć kopia dzbanka z okresu Art Deco.


Jak Wam się podoba? :)
Maja

Coś na mrozy

2010-12-04 13:46:34

Patrząc na nieodśnieżone ulice i chodniki, zima znów zaskoczyła drogowców. Posiadacza czegoś takiego na pewno jednak nie zaskoczy. Gdy przyjdzie do domu prosto z mroźnego powietrza, będzie mógł ogrzać zmarznięte stopy.


Produkt z PRL-u. Importowany. Zapewne w mało którym domu się znajdował. Popularniejsze były poduszki i kołdry elektryczne. Popularniejsze, ale nie tak widowiskowe. :)


A jeżeli nasze zimowe buty przemiękają i po kilkusetmetrowym spacerze po śniegu robią się w środku mokre, można je wysuszyć przy pomocy tego ustrojstwa. :) Ja bym się chyba jednak bała, że buty mi się spalą, skurczą... :)
Maja