Lubiana - lubiana czy nielubiana

2010-04-24 00:32:36

Dzisiaj mała podróż sentymentalna. Trochę tematyczna, bo ludowość powróciła z wielkim szykiem na salony i znów jest bardzo modna.


To nieśmiertelny wzór kaszubski na naczyniach Lubiany. Robiono z niej całe serwisy wraz z dodatkami takimi jak wazony, serwetniki, świeczniki.


Kufle są straszne. :)


Teraz wielu pozbywa się Lubiany. Pewnie z domu wygryza ją IKEA. A Lubiana podstępem zaczęła sprzedawać swoje wyroby także w IKEI. Są już jednak zupełnie inne, na pewno bardziej klasyczne.Maja

Łazienka i jadalnia

2010-04-02 01:42:40

Osoba, która nadesłała zdjęcie, sugerowała kategorię "łazienka", ale nie wykluczała też kategorii "syf". :)
Zdjęcie z ogłoszenia o sprzedaży mieszkania sprzed 3 lat. Zachowane na dysku komputera i dzisiaj znów trafia do Sieci. :)
To na ścianach i wannie to chyba gumoleum, sądząc po wzorze. Podziwiam zacięcie, z jakim ktoś nim wszystko wykleił.


A to jadalnia.

Zdjęcia nadesłała Agata.

Dzisiaj niestety znów wnętrza raczej biedne. Jak zauważył jeden komentujący, razi go wyśmiewanie się z takich wnętrz.
Ale to nie chodzi o wyśmiewanie, bo chyba bardziej spektakularne są te, w które włożono pieniądze. Są tak złe, jeżeli tu trafią, że trudno o gorsze. :)
Wnętrza biedne pojawiają się dlatego, że Ekskluziff może zachować te standardy dla potomnych. Gazety wnętrzarskie pokazują wiele takich samych mieszkań, które wyglądają, jakby nikt w nich nie mieszkał, sztampowych. Tu jest miejsce dla tych doświadczonych przez los.
No i złe wnętrza często mają ludzie, którzy mają pieniądze, bo jakoś nie mają zacięcia do ich wydawania akurat na rearanżację. :)
Maja